Blog > Komentarze do wpisu
Zatrudnienie emeryta

Ponowne zatrudnienie w firmie osoby, która przeszła na emeryturę jest możliwe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by następnego dnia po przejściu przez pracownika na emeryturę podjął on ponownie pracę w firmie, w której nabył uprawnienia emerytalne. Osoba taka może zostać zatrudniona na tych samych zasadach, co poprzednio, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie by warunki zatrudnienia zostały zmienione, np. wymiar etatu, wynagrodzenie. Ponownie zatrudniając pracownika, który nabył uprawnienia emerytalne, można na podstawie dowolnego rodzaju umowy, oprócz umowy na okres próbny. W przypadku zatrudniania na umowę na czas nieokreślony wcześniejszy okres pracy należy wliczyć do stażu pracy, od którego zależy długość okresu wypowiedzenia.

środa, 02 stycznia 2008, k_dorocia

Polecane wpisy

  • :)

    :)

  • Sposób zmiany systemu czasu pracy

    W naszej firmie stosujemy podstawowy system czasu pracy. Chcemy jednak zmienić go na system równoważny. Czy wymaga to dokonania zmian w umowach o pracę? Zmiany

  • Zmiana czasu

    Prawidłowo rozlicz wiosenną zmianę czasu 30 marca, w nocy, miała miejsce zmiana czasu z zimowego na letni (przesunęliśmy wskazówki zegara z godziny 2 na 3). Jeś

Komentarze
2008/01/03 01:00:00
W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę na czas okreslony wczesniejszy okres pracy też nalezy wliczyć. Osoba taka posiada świadectwio pracy.
Pozdrawiam:)
-
k_dorocia
2008/01/03 08:16:42
Tak, zgadzam się z tym w 100%. Wszystkie wcześniejsze okresy zatrudnienia należy wliczyć do stażu pracy :)
-
2009/08/14 17:23:31
Witam,
będąc na wcześniejszej emeryturze dorabiałam przez 3 lata w zakładzie pracy z którego poszłam na emeryturę. W b. r. szkolnym starostwo jako organ prowadzący na 2 tygodnie przed nowym rokiem szkolnym zakazało zatrudniania emerytów. Czy jest to zgodne z prawem. Starosta tłumaczył mi, " że polityka starostwa jest taka: żadnego emeryta, nie tylko w oświacie". Tłumaczył mi, że to nie jest dyskryminacja. Nie ma zakazu zatrudniania emerytów: ale jak będzie pani i młody pracownik, to zatrudnimy młodego. Pani już wybrała". Czy emeryt to nie człowiek, który ma prawa jak każdy inny obywatel. Czy w starostwie sandomierskim są inne zasady? Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Krystyna Sitko